Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – akcja charytatywna, która połączyła nas wszystkich.

 Pomaganie innym łączy ludzi, niszczy dzielące ich podziały, a przede wszystkim sprawia, że świat jest piękniejszy. Czynienie dobra to jednak nie tylko dobra zabawa, ale i skomplikowane zadanie, któremu trzeba podołać. Jeżeli jednak chodzi o efekty, jakie przynoszą akcje charytatywne – są one bezcenne. Tak jak i pojawiające się na twarzach ludzi, którym pomagamy, uśmiechy. Tak też było w przypadku Pauliny, na rzecz której odbyła się zorganizowana przez nas balanga charytatywna. Ale zacznijmy od początku…

 Paulina od kilku lat zmaga się z chorobą, jaką jest białaczka szpikowa. Jest to złośliwy nowotwór szpiku kostnego, który zaburza produkcję białych krwinek. W efekcie doprowadza to do pojawiania się wielu chorób. O poprawę jej zdrowia ciężej również ze względu na COVID-19. Sam zabieg to jeszcze nie wszystko. Powrót Pauliny do zdrowia wymaga też długotrwałego i kosztownego leczenia. Problem stanowi również brak jakiejkolwiek refundacji, a także ograniczony dostęp do nowoczesnych metod leczenia. Zdecydowaliśmy się, że pomożemy Paulinie.

 A kto pomagał? Głównie ludzie, których połączyła wspólna pasja – organizacja wesel. Weselni Wojownicy to grupa alternatywnych DJ, którzy wraz z Alicja Z Krainy Czarów (Alicja Cichy) oraz Jegomościem (Krzysztof Krzemiński) Zorganizowana przez nas balanga charytatywna na rzecz Pauliny odbyła się w październiku ubiegłego roku w Jarosławkach koło Poznania. Wszystko dzięki uprzejmości właścicieli sali bankietowej CEGLARNiA  Jarosławki. W imprezie  wzięli udział również pozostali weddworkerzy, czyli wszyscy blisko związani z branżą  weselną – DJ’e, fotografowie, filmowcy i organizatorzy ślubów, którzy zjechali się na to wydarzenie z całej Polski!

 Jak przebiegała impreza? Zgromadzeni w Ceglarnii dla Pauliny goście, byli w iście szampańskich nastrojach. To była noc pełna magii i wzruszeń, którym nie było końca. Dzięki wspaniałej oprawie muzycznej, szalonym tańcom miłych słów nie było końca. Nikt również nie bał się sięgnąć do głębi swej kieszeni, aby okazać swoje wsparcie. Pomimo wywołanych pandemią problemów w branży weselnej, goście spotkania nie szczędzili grosza. Wspólnymi siłami w ciągu zaledwie jednego wieczora udało się zebrać ponad 15 300 zł. Wszyscy jak jeden mąż, murem stanęli za Pauliną. Zaproszeni na imprezę goście okazali się być fantastycznymi przyjaciółmi. Nic w końcu dziwnego – od dawna wiedziałem, że branżą weselną zajmują się fajni ludzie. Teraz mam tego namacalne dowody.

 W trakcie wieczoru nie brakowało również wielu atrakcji i niespodzianek. O niesamowitą oprawę muzyczną zadbali DJ’e z naszej grupy – Weselni Wojownicy, którym na saksofonie w swoich live act’ach towarzyszył niepowtarzalny Łukasz Ludwicki. Zaproszeni na imprezę goście mogli korzystać z Drink baru, foto-budki, a także przystąpić do licytacji na rzecz zbiórki. W trakcie aukcji można było wylicytować gadżety dostarczone przez producenta kraftowych piw z Browaru Stargard oraz upominki z festiwalu Ińskie Lato Filmowe. W licytacji wziął także udział dostarczony przeze mnie kosz specjałów z Ińskich piwnic. Dobro jednak bardzo szybko do mnie powróciło – udało mi się wylicytować świetny warsztat techniki mixu z P51 pres. DJ Paragraph51. Tym też optymistycznym akcentem chciałbym zakończyć swoją relację. Pamiętajcie jednak o tym, że dobro raz uczynione, powraca!

video: Pasta Record Studio

organizacja: Weselni Wojownicy

Alicja Cichy – Z Krainy Czarów 

Jegomość – Jegomość DJ

fotografia: Pracownia twórcza Kinga Rogala

miejsce: Ceglarnia Jarosławki

catering: Weranda Catering Events

dekoracje światłem: Świetlni