Light metters

Organizując ślubną balangę para młoda zadbać powinna o wiele różnych elementów. Wybór miejsca, dekoracji i kwiatów, czy samochodu, którym przybędą nowożeńcy. Równie ważne jest także odpowiednie światło podczas trwania spotkania. Ma to olbrzymi wpływ na samopoczucie gości, podniesienie emocji na parkiecie podczas zabawy, ale także w momentach statecznych jak uroczysty obiad.  Światło może znacząco wpłynąć na atrakcyjność wizualną sali. Odpowiedni dobór oświetlenia sprzyja też  uwydatnieniu poszczególnych miejsc, jak na przykład ścianka za parą młodą, czy detale architektoniczne godne wyróżnienia.

Gdzie organizujecie przyjęcie?

Rodzaj obiektu który wybraliście na swoje przyjęcie jest bardzo ważny. Inne światło zastosujemy w zamkach, pałacach, hotelach, a inne w rustykalnych stodołach, obiektach z cegły, czy w plenerze. Znaczenie ma nawet powierzchnia obiektu i parkietu. Stosunek światła stałego do instalacji na parkiecie powinien zostać zachowany, aby w strefie tanecznej powstały klimat był spójny i nie sprawiał wrażenia osobnej strefy. Pewien kanon obiektów „lubi się“ ze światłem naturalnym ciepłym, są to rozwiązania oparte o dekoracyjne żarówki rodzaju Edison. Oczywiście w pełni kontrolowane przez protokół DMX co pozwala na sterowanie ich natężeniem. Inne natomiast współgrają z oświetleniem opartym na technologii LED, która pozwala na uzyskanie wszelkich kolorów z palety RGBW co daje szeroki wachlarz rozwiązań.

Rodzaje oświetlenia

Przekrój urządzeń, które posiadamy do oświetlenia Waszych wydarzeń jest naprawdę spory. Są to między innymi: lampy vintage – retro, głowice ruchome LED, listwy LED, oświetlenie typu sunstrip, czy też stateczne oświetlenie typu PAR.

W naszych zbiorach znajdują się również autorskie rozwiązania takie jak połączenie klimatu industrialnego z rustykalnym co zamknęliśmy w pięknie mieniącej się konstrukcji z elementami miedzi i ciepłego światła żarówkowego typu Edison. Obudowanego w drewnianą skrzynię.

ŚwietLna hybryda

Obecnie bardzo często wykorzystywane na salach bankietowych są opcje naturalne połączone z technologią LED. Przykładem może być podświetlenie elementów architektonicznych kolorem nawiązującym do Waszych akcentów dekoracyjnych jak: kwiaty, dodatki na stołach bankietowych, motyw kolorystyczny z winietek, czy zaproszeń.

Co więcej zabłyśnie?

Dodatkowymi elementami, które dopełniają klimatu podczas przyjęcia obok światła stałego i parkietu mogą stanowić ozdobne girlandy, żarówki dekoracyjne, lampiony, czy światło świec. Jeśli Wasze przyjęcie odbywa się w plenerze wykorzystać można blask ogniska lub pochodnie ogrodowe. Obecnie wiele firm kompleksowo dostarcza tego rodzaju usług na Wasze indywidualne życzenie. Z biegiem lat mieliśmy przyjemność współpracować w tym zakresie z partnerami obecnymi na rynku naszego województwa. W przypadku chęci oświetlenia fasad obiektu z zewnątrz stosuje się również urządzenia bezpieczne wyposażone w certyfikat IP – tj. stopień ochrony przed wodą.

Ma znaczenie!

Jak widzicie tematyka około świetlna jest dość rozbudowana w dzisiejszych czasach. W myśl tytułu wpisu Light metters wiedzcie, że odpowiedni dobór światła na Wasze przyjęcie ma znaczenie! Istotę wpisu i podsumowanie całości stanowią te funkcję: dodają klimatu Waszemu przyjęciu, przyciągają uwagę uczestników i gości. Uwydatniają, podkreślają istotne momenty: pierwszy taniec, prezentacja tortu. Wszystkie świetlne decyzje mają kluczowy wpływ na efekt finalny Waszych reportaży w postaci zdjęć i filmu, dlatego warto pochylić się nad tematyką światła.